Pierwsza wizyta

Jeśli Państwo odwiedzają nas ze zwierzęciem, które było już leczone w innej przychodni prosimy o przyniesienie ze sobą dokumentacji zwierzęcia. Powinna ona zawierać badania, które czworonóg miał wykonane oraz stosowane leki (dawka, droga podania, długość terapii) wraz z opisem badania. Pozwoli to dobrać odpowiednią terapię, będzie bezpieczniejsze dla zwierzęcia, a Państwo unikną niepotrzebnych kosztów.

Badania krwi

Do pobrania krwi zwierzę powinno być minimum 12h na czczo, to znaczy bez dostępu do miseczki z jedzeniem, miseczkę z wodą zostawiamy. W przypadku kontrolnych badań hormonów tarczycy u psiaków zalecamy pobranie 4-6 godzin po otrzymaniu tabletki.

Badanie USG

Również zalecana jest głodówka 12h, dodatkowo Pupil powinien mieć w miarę możliwości wypełniony pęcherz moczowy, w zależności od rodzaju badania ultrasonograficznego.

Kupno leków

Preparaty na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne, karmy oraz suplementy wydajemy od ręki. W przypadku innych substancji, gdy przychodzi pacjent z ulicy w trosce o bezpieczeństwo czworonogów nie wydamy środków leczniczych. Jeśli potrzebują Państwo leków prosimy o okazanie dokumentacji leczenia oraz zaleceń lekarza prowadzącego, w takim wypadku, z czystym sumieniem sprzedamy preparat.